Bourns Inc. 3362S-1-105LF
3362S-1-105LF picture photo
Mfg. Part Number
3362S-1-105LF
Brief Description
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362S-1-105LF.pdf
Availability of 3362S-1-105LF
QUANTITY
3362S-1-105LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362S-1-105LF
Internal Part NumberEIS-3362S-1-105LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)1M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362S-1-105LF
Related Links3362S-, 3362S-1-105LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362S-1-105LF Details Description
Related parts for 3362S-1-105LF
OPT FIBER SPLICE PROTECTOR 1.77" datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 10MA 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X10X0.5MM datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 150 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 560UF 10V AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf