Bourns Inc. 3362S-1-204
3362S-1-204 picture photo
Mfg. Part Number
3362S-1-204
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362S-1-204.pdf
Availability of 3362S-1-204
QUANTITY
3362S-1-204 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362S-1-204
Internal Part NumberEIS-3362S-1-204
PackagingTube
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362S-1-204
Related Links3362S, 3362S-1-204 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362S-1-204 Details Description
Related parts for 3362S-1-204
TVS DIODE 400VWM 648VC SMA datasheet.pdf
EDGECARD 112PS .050 SMD W/O PST datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT SWITCH 85A DC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 12"W datasheet.pdf
RES 39 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
DOLAN LINE LIGHT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
IC IR RCVR MODULE 57.6KHZ datasheet.pdf