Bourns Inc. 3362W-1-102LF
3362W-1-102LF picture photo
Mfg. Part Number
3362W-1-102LF
Brief Description
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362W-1-102LF.pdf
Availability of 3362W-1-102LF
QUANTITY
3362W-1-102LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362W-1-102LF
Internal Part NumberEIS-3362W-1-102LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTube
Resistance (Ohms)1k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362W-1-102LF
Related Links3362W-, 3362W-1-102LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362W-1-102LF Details Description
Related parts for 3362W-1-102LF
IC USB EMI FLTR ESD PROT SOT23-6 datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 512MB 240DIMM datasheet.pdf
IC REG LDO 5.6V 75MA SNT6A datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 3% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 3POS TIN datasheet.pdf
50 POS HOOD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 3.81MM R/A BK datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL28534 datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf