Bourns Inc. 3362W-1-104
3362W-1-104 picture photo
Mfg. Part Number
3362W-1-104
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362W-1-104.pdf
Availability of 3362W-1-104
QUANTITY
3362W-1-104 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362W-1-104
Internal Part NumberEIS-3362W-1-104
PackagingTube
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362W-1-104
Related Links3362W, 3362W-1-104 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362W-1-104 Details Description
Related parts for 3362W-1-104
RELAY TIME DELAY .1-10SEC 24VDC datasheet.pdf
CONN RING 4AWG #3/8 TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 8POS SMD TIN datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 20mA Backlight 28-UTQFN (4x4) Exposed Pad datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 11POS 15MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 698K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CONV DC/DC STEP DOWN 9DSBGA datasheet.pdf
CARD GUIDE INSERT 6.0" 0.102" BK datasheet.pdf