Bourns Inc. 3362W-1-202LF
3362W-1-202LF picture photo
Mfg. Part Number
3362W-1-202LF
Brief Description
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362W-1-202LF.pdf
Availability of 3362W-1-202LF
QUANTITY
3362W-1-202LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362W-1-202LF
Internal Part NumberEIS-3362W-1-202LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362W-1-202LF
Related Links3362W-, 3362W-1-202LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362W-1-202LF Details Description
Related parts for 3362W-1-202LF
LED ORANGE CLEAR 4.4MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 1808 datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT GRN datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SURFACE CONDITION DISC TR 3" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf