Bourns Inc. 3386B-1-205LF
3386B-1-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3386B-1-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386B-1-205LF.pdf
Availability of 3386B-1-205LF
QUANTITY
3386B-1-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386B-1-205LF
Internal Part NumberEIS-3386B-1-205LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386B-1-205LF
Related Links3386B-, 3386B-1-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386B-1-205LF Details Description
Related parts for 3386B-1-205LF
IC FPGA 316 I/O 432MBGA datasheet.pdf
IC CONTROLLER HSCX PLCC-44 datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.055" datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 23W 48LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 7.8VWM 13.4VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 28 datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf