Bourns Inc. 3386F-1-153LF
3386F-1-153LF picture photo
Mfg. Part Number
3386F-1-153LF
Brief Description
TRIMMER 15K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386F-1-153LF.pdf
Availability of 3386F-1-153LF
QUANTITY
3386F-1-153LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386F-1-153LF
Internal Part NumberEIS-3386F-1-153LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)15k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386F-1-153LF
Related Links3386F-, 3386F-1-153LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386F-1-153LF Details Description
Related parts for 3386F-1-153LF
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14DHVQFN datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
IC 2.25V SUPPLY MONITOR 8-TSSOP datasheet.pdf
LASER DIODE BLUE-VIOLET 105MW datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 2% 16VDC 0805 datasheet.pdf
BRIDGE DIODE GPP 35A 600V KBPC-W datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 150A AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC OPAMP ZRO-DRFT 80KHZ SOT23-5 datasheet.pdf