Bourns Inc. 3386F-1-254LF
3386F-1-254LF picture photo
Mfg. Part Number
3386F-1-254LF
Brief Description
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386F-1-254LF.pdf
Availability of 3386F-1-254LF
QUANTITY
3386F-1-254LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386F-1-254LF
Internal Part NumberEIS-3386F-1-254LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)250k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386F-1-254LF
Related Links3386F-, 3386F-1-254LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386F-1-254LF Details Description
Related parts for 3386F-1-254LF
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ1 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3MM RT ANG TIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C VERT UNSHLD datasheet.pdf
GDT 350V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR SHIELDED datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 16POS 2DECK datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
5 MHz.500 MHz 100 dB Demodulating Logarithmic Amplifier with Limiter Output IC datasheet.pdf