Bourns Inc. 3386G-1-225LF
3386G-1-225LF picture photo
Mfg. Part Number
3386G-1-225LF
Brief Description
TRIMMER 2.2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386G-1-225LF.pdf
Availability of 3386G-1-225LF
QUANTITY
3386G-1-225LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386G-1-225LF
Internal Part NumberEIS-3386G-1-225LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2.2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386G-1-225LF
Related Links3386G-, 3386G-1-225LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386G-1-225LF Details Description
Related parts for 3386G-1-225LF
TRANS PREBIAS NPN 300MW SPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 24AWG UNINSUL datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 10P+24S+12P datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf