Bourns Inc. 3386H-1-204
3386H-1-204 picture photo
Mfg. Part Number
3386H-1-204
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386H-1-204.pdf
Availability of 3386H-1-204
QUANTITY
3386H-1-204 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386H-1-204
Internal Part NumberEIS-3386H-1-204
PackagingTube
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)