Bourns Inc. 3386H-1-254LF
3386H-1-254LF picture photo
Mfg. Part Number
3386H-1-254LF
Brief Description
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386H-1-254LF.pdf
Availability of 3386H-1-254LF
QUANTITY
3386H-1-254LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386H-1-254LF
Internal Part NumberEIS-3386H-1-254LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)250k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386H-1-254LF
Related Links3386H-, 3386H-1-254LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386H-1-254LF Details Description
Related parts for 3386H-1-254LF
CONN RING 16-22 AWG #10 PIDG datasheet.pdf
IC COUNTER 12BIT CMOS 16DIP datasheet.pdf
COVER DUCT PVC BLUE 4"X 6' datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO213AB datasheet.pdf