Bourns Inc. 3386H-1-505
3386H-1-505 picture photo
Mfg. Part Number
3386H-1-505
Brief Description
TRIMMER 5M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386H-1-505.pdf
Availability of 3386H-1-505
QUANTITY
3386H-1-505 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386H-1-505
Internal Part NumberEIS-3386H-1-505
PackagingTube
Resistance (Ohms)5M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386H-1-505
Related Links3386H, 3386H-1-505 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386H-1-505 Details Description
Related parts for 3386H-1-505
IC FPGA 85 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML LOW 50PPM datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.2VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE ASSY FIBER OPTIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf