Bourns Inc. 3386K-1-100LF
3386K-1-100LF picture photo
Mfg. Part Number
3386K-1-100LF
Brief Description
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386K-1-100LF.pdf
Availability of 3386K-1-100LF
QUANTITY
3386K-1-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386K-1-100LF
Internal Part NumberEIS-3386K-1-100LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)10
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386K-1-100LF
Related Links3386K-, 3386K-1-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386K-1-100LF Details Description
Related parts for 3386K-1-100LF
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 500 I/O 672FBGA datasheet.pdf
Crystal 31.5000kHz 100ppm 11pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN +/-12VOU datasheet.pdf
PCI EXPRESS 36P(2.3)(30")WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 54 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 8.6NH 1.42A 70 MOHM datasheet.pdf