Bourns Inc. 3386P-1-200
3386P-1-200 picture photo
Mfg. Part Number
3386P-1-200
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-1-200.pdf
Availability of 3386P-1-200
QUANTITY
3386P-1-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-1-200
Internal Part NumberEIS-3386P-1-200
PackagingTube
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-1-200
Related Links3386P, 3386P-1-200 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-1-200 Details Description
Related parts for 3386P-1-200
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
CABLE CAT6 UNSHIELDED RED 1M datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SIREN 18-28VDC 32 TONE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 1A TO276 datasheet.pdf
CONN HDR 49POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2.2KV 30A TO263 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RING IP 20-16 6 .020BR datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf