Bourns Inc. 3386P-1-204T
3386P-1-204T picture photo
Mfg. Part Number
3386P-1-204T
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-1-204T.pdf
Availability of 3386P-1-204T
QUANTITY
3386P-1-204T Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-1-204T
Internal Part NumberEIS-3386P-1-204T
PackagingTube
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-1-204T
Related Links3386P-, 3386P-1-204T Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-1-204T Details Description
Related parts for 3386P-1-204T
CAP CER 10000PF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC CTRLR HALL EFFECT IGN SOIC-16 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
TVS DIODE 26.8VWM 47.7VC MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf