Bourns Inc. 3386P-1-222
3386P-1-222 picture photo
Mfg. Part Number
3386P-1-222
Brief Description
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-1-222.pdf
Availability of 3386P-1-222
QUANTITY
3386P-1-222 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-1-222
Internal Part NumberEIS-3386P-1-222
PackagingTube
Resistance (Ohms)2.2k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-1-222
Related Links3386P, 3386P-1-222 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-1-222 Details Description
Related parts for 3386P-1-222
SIDACTOR MC 4CH 6/12V 400A MS013 datasheet.pdf
FUSE GLASS 700MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN SPRING 70POS DUAL .335 SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 27 OHM 0606 datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf