Bourns Inc. 3386P-1-252
3386P-1-252 picture photo
Mfg. Part Number
3386P-1-252
Brief Description
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-1-252.pdf
Availability of 3386P-1-252
QUANTITY
3386P-1-252 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-1-252
Internal Part NumberEIS-3386P-1-252
PackagingTube
Resistance (Ohms)2.5k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-1-252
Related Links3386P, 3386P-1-252 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-1-252 Details Description
Related parts for 3386P-1-252
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
IC BUFFER DRIVER ECL N-INV 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU ARM7 32KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 1200 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER LDMOS CDFM2 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB SRAM 124QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V SOT23-6 datasheet.pdf