Bourns Inc. 3386P-1-254T
3386P-1-254T picture photo
Mfg. Part Number
3386P-1-254T
Brief Description
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-1-254T.pdf
Availability of 3386P-1-254T
QUANTITY
3386P-1-254T Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-1-254T
Internal Part NumberEIS-3386P-1-254T
PackagingTube
Resistance (Ohms)250k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-1-254T
Related Links3386P-, 3386P-1-254T Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-1-254T Details Description
Related parts for 3386P-1-254T
DIODE ZENER 30V 200MW SOD523 datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
IGBT 600V 96A 330W TO247AC datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 780UF 400V SCREW datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TSSOP datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf