Bourns Inc. 3386P-DF6-101
3386P-DF6-101 picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-101
Brief Description
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-101.pdf
Availability of 3386P-DF6-101
QUANTITY
3386P-DF6-101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-101
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-101
PackagingTube
Resistance (Ohms)100
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-101
Related Links3386P-, 3386P-DF6-101 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-101 Details Description
Related parts for 3386P-DF6-101
IC DCP QUAD 100K 256TP 24SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TST P REC 130H BI-MT GRN GPBR datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
KIT GLASS EMERG FUSE KIT datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf
LED PMI GREEN 12V W/250MM LEAD datasheet.pdf
SSD 256GB 2.5" SATA II 5V datasheet.pdf
IC CURR LIMIT SWITCH datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf