Bourns Inc. 3386P-DF6-202
3386P-DF6-202 picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-202
Brief Description
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-202.pdf
Availability of 3386P-DF6-202
QUANTITY
3386P-DF6-202 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-202
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-202
PackagingTube
Resistance (Ohms)2k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-202
Related Links3386P-, 3386P-DF6-202 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-202 Details Description
Related parts for 3386P-DF6-202
IC MPU/RESET CIRC 4.30V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH REED SPDT .5A 65-70 A/T datasheet.pdf
IC OPAMP GP 125MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.2A ESCP1008-4 datasheet.pdf
CLIP HSG FOR MQS datasheet.pdf
RES 47 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 datasheet.pdf