Bourns Inc. 3386P-DF6-202LF
3386P-DF6-202LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-202LF
Brief Description
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-202LF.pdf
Availability of 3386P-DF6-202LF
QUANTITY
3386P-DF6-202LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-202LF
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-202LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-202LF
Related Links3386P-D, 3386P-DF6-202LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-202LF Details Description
Related parts for 3386P-DF6-202LF
CONN EDGECARD 40POS .050 SMD datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 2.0GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 420MA 850 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf