Bourns Inc. 3386P-DF6-502LF
3386P-DF6-502LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-502LF
Brief Description
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-502LF.pdf
Availability of 3386P-DF6-502LF
QUANTITY
3386P-DF6-502LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-502LF
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-502LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)5k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-502LF
Related Links3386P-D, 3386P-DF6-502LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-502LF Details Description
Related parts for 3386P-DF6-502LF
IC USB ADJ LDO 3.3V HP 14-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
CAP CER 15PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM WIRE RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 86 I/O 132BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN COVER FOR 9159 SERIES RCPT datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf