Bourns Inc. 3386P-EY5-203LF
3386P-EY5-203LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-EY5-203LF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-EY5-203LF.pdf
Availability of 3386P-EY5-203LF
QUANTITY
3386P-EY5-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-EY5-203LF
Internal Part NumberEIS-3386P-EY5-203LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-EY5-203LF
Related Links3386P-E, 3386P-EY5-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-EY5-203LF Details Description
Related parts for 3386P-EY5-203LF
MEMORY CARD FLASH 13GB datasheet.pdf
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 3POLE datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE/MALE 5M 18AWG datasheet.pdf
CONN COUPLER 75A 240V 20FT CABLE datasheet.pdf