Bourns Inc. 3386P-EY5-205LF
3386P-EY5-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-EY5-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 1/2W PC PIN
Datasheet Download
3386P-EY5-205LF.pdf
Availability of 3386P-EY5-205LF
QUANTITY
3386P-EY5-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-EY5-205LF
Internal Part NumberEIS-3386P-EY5-205LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-EY5-205LF
Related Links3386P-E, 3386P-EY5-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-EY5-205LF Details Description
Related parts for 3386P-EY5-205LF
TOOL PISTOL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M12 8MM DC2W-NC datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 82.5A W/HEATSINK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16VCT datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W DO213AB datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf