Bourns Inc. 3386U-1-205RLF
3386U-1-205RLF picture photo
Mfg. Part Number
3386U-1-205RLF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386U-1-205RLF.pdf
Availability of 3386U-1-205RLF
QUANTITY
3386U-1-205RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386U-1-205RLF
Internal Part NumberEIS-3386U-1-205RLF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386U-1-205RLF
Related Links3386U-1, 3386U-1-205RLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386U-1-205RLF Details Description
Related parts for 3386U-1-205RLF
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 2.5A 33 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 370MA 520 MOHM datasheet.pdf
MCBASIC-GIGABIT, TX/LX-SM1310/PL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS 1MM datasheet.pdf