Bourns Inc. 3386V-1-205LF
3386V-1-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3386V-1-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386V-1-205LF.pdf
Availability of 3386V-1-205LF
QUANTITY
3386V-1-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386V-1-205LF
Internal Part NumberEIS-3386V-1-205LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386V-1-205LF
Related Links3386V-, 3386V-1-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386V-1-205LF Details Description
Related parts for 3386V-1-205LF
RELAY TELECOM DPDT 1A 9V datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2413 datasheet.pdf
FUSE DUAL ELEMENT T-LAG 80A 250V datasheet.pdf
LED 3MM RED-ORANGE WATER CLEAR datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 DUAL WALL SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RING LUG NON-INSUL 10 MM M6 datasheet.pdf
OSC XO 10.356MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 1.5A DO214AC datasheet.pdf