Bourns Inc. 3386W-1-203LF
3386W-1-203LF picture photo
Mfg. Part Number
3386W-1-203LF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386W-1-203LF.pdf
Availability of 3386W-1-203LF
QUANTITY
3386W-1-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386W-1-203LF
Internal Part NumberEIS-3386W-1-203LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386W-1-203LF
Related Links3386W-, 3386W-1-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386W-1-203LF Details Description
Related parts for 3386W-1-203LF
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-05VO datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC 2220 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CABLE SMA(F) TO TS9(M)PLUG 100MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 87 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf