Bourns Inc. 3386X-1-200LF
3386X-1-200LF picture photo
Mfg. Part Number
3386X-1-200LF
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386X-1-200LF.pdf
Availability of 3386X-1-200LF
QUANTITY
3386X-1-200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386X-1-200LF
Internal Part NumberEIS-3386X-1-200LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386X-1-200LF
Related Links3386X-, 3386X-1-200LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386X-1-200LF Details Description
Related parts for 3386X-1-200LF
HEATGUN 120V W/LCD TEMP DISPLAY datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 33K OHM 5% AXL datasheet.pdf
TRANS RF NPN 900MHZ 15V 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 12MSOP datasheet.pdf
HEX NUT 5/16" STEEL 6-32 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 25V 2915 datasheet.pdf
COLLET FFA.1S. - 3.7MM DIA datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf