Bourns Inc. 3386X-1-504TLF
3386X-1-504TLF picture photo
Mfg. Part Number
3386X-1-504TLF
Brief Description
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386X-1-504TLF.pdf
Availability of 3386X-1-504TLF
QUANTITY
3386X-1-504TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386X-1-504TLF
Internal Part NumberEIS-3386X-1-504TLF
PackagingTube
Resistance (Ohms)500k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386X-1-504TLF
Related Links3386X-1, 3386X-1-504TLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386X-1-504TLF Details Description
Related parts for 3386X-1-504TLF
MODULE POWER 60A 400V BRIDGE datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
IC MODULATOR PROGRAMABLE 100MQFP datasheet.pdf
GDT 220V 2.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 800MA 354 MOHM datasheet.pdf
TOOL INSERT 3POS 1-UP POWER MOD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 19.43MM datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 25A 100V GBJ datasheet.pdf
FUSE 600V 15A (2 PACK) datasheet.pdf