Bourns Inc. 3386X-DF6-503LF
3386X-DF6-503LF picture photo
Mfg. Part Number
3386X-DF6-503LF
Brief Description
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386X-DF6-503LF.pdf
Availability of 3386X-DF6-503LF
QUANTITY
3386X-DF6-503LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386X-DF6-503LF
Internal Part NumberEIS-3386X-DF6-503LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)50k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386X-DF6-503LF
Related Links3386X-D, 3386X-DF6-503LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386X-DF6-503LF Details Description
Related parts for 3386X-DF6-503LF
HEX STANDOFF 8-32 ALUMINUM 3/8" datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 4SOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V AMBER datasheet.pdf
RES 150 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 700NM 2.5MCD RED datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 11.5A 5DFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 50MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf