Bourns Inc. 3386X-EY5-504LF
3386X-EY5-504LF picture photo
Mfg. Part Number
3386X-EY5-504LF
Brief Description
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386X-EY5-504LF.pdf
Availability of 3386X-EY5-504LF
QUANTITY
3386X-EY5-504LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386X-EY5-504LF
Internal Part NumberEIS-3386X-EY5-504LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)500k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386X-EY5-504LF
Related Links3386X-E, 3386X-EY5-504LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386X-EY5-504LF Details Description
Related parts for 3386X-EY5-504LF
CABLE MINI SAS EXT M-M 26POS 2M datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
14+14 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 22POS ORG datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
15MM CBLSLD USCAR REC BLK 3 CKT datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 1KV AXIAL datasheet.pdf