Bourns Inc. 3386Y-1-205LF
3386Y-1-205LF picture photo
Mfg. Part Number
3386Y-1-205LF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386Y-1-205LF.pdf
Availability of 3386Y-1-205LF
QUANTITY
3386Y-1-205LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386Y-1-205LF
Internal Part NumberEIS-3386Y-1-205LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386Y-1-205LF
Related Links3386Y-, 3386Y-1-205LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386Y-1-205LF Details Description
Related parts for 3386Y-1-205LF
CONN EDGE DUAL .050 DIP 40 POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 91A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 220POS .050" SMD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP MICA 110PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 35V X5R 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 12V datasheet.pdf