Conec 33TS3004S-101001
33TS3004S-101001 picture photo
Mfg. Part Number
33TS3004S-101001
Manufacturer
Product Category
Modular Connectors - Jacks
Brief Description
CONN MOD JACK 10P10C SHIELDED
Datasheet Download
33TS3004S-101001.pdf
Availability of 33TS3004S-101001
QUANTITY
33TS3004S-101001 Order Process
Ship out your order
Specifications of 33TS3004S-101001
Internal Part NumberEIS-33TS3004S-101001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions/Contacts10p10c (RJ50)
Number of Ports-
Number of Rows-
Mounting Type-
Orientation-
Termination-
ShieldingShielded
Ratings-
Features-
LED Color-
Ingress Protection-
Tab Direction-
Contact Material-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Housing Material-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)33TS3004S-101001
Related Links33TS3004, 33TS3004S-101001 Datasheet, Conec Distributor
33TS3004S-101001 Details Description
Related parts for 33TS3004S-101001
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf