TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 342A012-3-0-CS8346
342A012-3-0-CS8346 picture photo
Mfg. Part Number
342A012-3-0-CS8346
Brief Description
BOOT MOLDED POLY SEMI-RIGID
Datasheet Download
342A012-3-0-CS8346.pdf
Availability of 342A012-3-0-CS8346
QUANTITY
342A012-3-0-CS8346 Order Process
Ship out your order
Specifications of 342A012-3-0-CS8346
Internal Part NumberEIS-342A012-3-0-CS8346
Shell Size - Insert12
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.520" (13.2mm)
Large Diameter Recovered0.270" (6.9mm)
Small Diameter Supplied0.260" (6.6mm)
Small Diameter Recovered0.140" (3.6mm)
Large Recovered Length0.900" (22.9mm)
Small Recovered Length0.920" (23.4mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.940" (49.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)342A012-3-0-CS8346
342A012-3-0-CS8346 Details Description
Related parts for 342A012-3-0-CS8346
SSR 1A 125VAC 10/18VDC RANDOM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 41VC SOT23-3 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD SPDT 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf