Grayhill, Inc. 34ADP33B1M1QT
34ADP33B1M1QT picture photo
Mfg. Part Number
34ADP33B1M1QT
Brief Description
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V
Datasheet Download
34ADP33B1M1QT.pdf
Availability of 34ADP33B1M1QT
QUANTITY
34ADP33B1M1QT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34ADP33B1M1QT
Internal Part NumberEIS-34ADP33B1M1QT
FamilyToggle Switches
Series34A
PackagingBulk
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Current Rating5A (AC/DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC28V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length13.97mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Termination StyleSolder Lug
Panel Cutout DimensionsCircular - 6.35mm Dia
Electrical Life40,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34ADP33B1M1QT
Related Links34ADP3, 34ADP33B1M1QT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34ADP33B1M1QT Details Description
Related parts for 34ADP33B1M1QT
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT 30POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN DIN C MALE 96CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1M OHM 1.5W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf