Grayhill, Inc. 34ASP12B3V3RT
34ASP12B3V3RT picture photo
Mfg. Part Number
34ASP12B3V3RT
Manufacturer
Product Category
Toggle Switches
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
34ASP12B3V3RT.pdf
Availability of 34ASP12B3V3RT
QUANTITY
34ASP12B3V3RT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34ASP12B3V3RT
Internal Part NumberEIS-34ASP12B3V3RT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCompliance Status by Product Type
Standard Package1
Category Switches
FamilyToggle Switches
Series34A
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length6.86mm
IlluminationNon-Illuminated
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Termination StylePC Pin
Panel Cutout DimensionsCircular - 6.35mm Dia
Bushing Thread1/4-40
Ingress Protection-
Features-
Actuator MaterialBrass, Chrome Plated
Electrical Life40,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34ASP12B3V3RT
Related Links34ASP1, 34ASP12B3V3RT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34ASP12B3V3RT Details Description
Related parts for 34ASP12B3V3RT
CONN HEADR BRKWAY .100 34POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 400MW DO35 datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 15M datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 1A TO-39 datasheet.pdf