Grayhill, Inc. 34ASP13B3M7RT
34ASP13B3M7RT picture photo
Mfg. Part Number
34ASP13B3M7RT
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
34ASP13B3M7RT.pdf
Availability of 34ASP13B3M7RT
QUANTITY
34ASP13B3M7RT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34ASP13B3M7RT
Internal Part NumberEIS-34ASP13B3M7RT
FamilyToggle Switches
Series34A
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length15.75mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount, Right Angle, Vertical
Termination StylePC Pin
Panel Cutout DimensionsCircular - 6.35mm Dia
Electrical Life40,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34ASP13B3M7RT
Related Links34ASP1, 34ASP13B3M7RT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34ASP13B3M7RT Details Description
Related parts for 34ASP13B3M7RT
TVS DIODE 38.1VWM 67.8VC SMT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
THERMAL PAD TO-220 .007" SP400 datasheet.pdf
RES 34.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE USB 2.0 A-A MALE BLACK 5M datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
TAPE PTFE GLASS CLOTH 1/2" X 5YD datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
RME3P57P26P26P-2600 201 ASSY datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf