Grayhill, Inc. 34ASP33B4M2RT
34ASP33B4M2RT picture photo
Mfg. Part Number
34ASP33B4M2RT
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
34ASP33B4M2RT.pdf
Availability of 34ASP33B4M2RT
QUANTITY
34ASP33B4M2RT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34ASP33B4M2RT
Internal Part NumberEIS-34ASP33B4M2RT
FamilyToggle Switches
Series34A
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length13.97mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Bushing ThreadUnthreaded
Electrical Life40,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34ASP33B4M2RT
Related Links34ASP3, 34ASP33B4M2RT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34ASP33B4M2RT Details Description
Related parts for 34ASP33B4M2RT
DSUB CABLE - CFM15G/AE15M/CFM15G datasheet.pdf
CONV DC-DC 10W 24VIN 15VOUT SGL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 640MA 370 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 33 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 100V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf