Grayhill, Inc. 34CMDP31B2M2QT
34CMDP31B2M2QT picture photo
Mfg. Part Number
34CMDP31B2M2QT
Brief Description
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V
Datasheet Download
34CMDP31B2M2QT.pdf
Availability of 34CMDP31B2M2QT
QUANTITY
34CMDP31B2M2QT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34CMDP31B2M2QT
Internal Part NumberEIS-34CMDP31B2M2QT
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-Off-On
Current Rating3A (AC/DC)
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC28V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length9.40mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Bushing ThreadUnthreaded
Electrical Life30,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34CMDP31B2M2QT
Related Links34CMDP3, 34CMDP31B2M2QT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34CMDP31B2M2QT Details Description
Related parts for 34CMDP31B2M2QT
FUSE CLIP CART 15A CHASS MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 13-17 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf