E-T-A 3500-F11-K20-10A
3500-F11-K20-10A picture photo
Mfg. Part Number
3500-F11-K20-10A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 10A 250VAC 80VDC
Datasheet Download
3500-F11-K20-10A.pdf
Availability of 3500-F11-K20-10A
QUANTITY
3500-F11-K20-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3500-F11-K20-10A
Internal Part NumberEIS-3500-F11-K20-10A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3500
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating10A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3500-F11-K20-10A
Related Links3500-F11, 3500-F11-K20-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3500-F11-K20-10A Details Description
Related parts for 3500-F11-K20-10A
IC BCD-7 LATCH/DECOD/DRVR 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .150 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 91K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RACK AND PANEL CONNECTOR datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
MODULE DDR3 4GB SODIMM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
TV 4C 4#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
2.5 V to 5.5 V, 230uA, Parallel Interface Dual Voltage-Output 8-/10-/12-Bit DACs IC datasheet.pdf