E-T-A 3500-F11-K20-15A
3500-F11-K20-15A picture photo
Mfg. Part Number
3500-F11-K20-15A
Brief Description
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC
Datasheet Download
3500-F11-K20-15A.pdf
Availability of 3500-F11-K20-15A
QUANTITY
3500-F11-K20-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3500-F11-K20-15A
Internal Part NumberEIS-3500-F11-K20-15A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3500-F11-K20-15A
Related Links3500-F11, 3500-F11-K20-15A Datasheet, E-T-A Distributor
3500-F11-K20-15A Details Description
Related parts for 3500-F11-K20-15A
IC XDCP DUAL 64-TAP 2.5K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
THERM NTC 2.2KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
MODULE INTERFACE USB CAT5E datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.8A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR 111POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 580MA 360 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf