E-T-A 3500-F11-P10-15A
3500-F11-P10-15A picture photo
Mfg. Part Number
3500-F11-P10-15A
Brief Description
CIR BRKR 15A 250VAC 80VDC
Datasheet Download
3500-F11-P10-15A.pdf
Availability of 3500-F11-P10-15A
QUANTITY
3500-F11-P10-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3500-F11-P10-15A
Internal Part NumberEIS-3500-F11-P10-15A
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3500-F11-P10-15A
Related Links3500-F11, 3500-F11-P10-15A Datasheet, E-T-A Distributor
3500-F11-P10-15A Details Description
Related parts for 3500-F11-P10-15A
FEED-THRU TERM BLOCK 24-10 AWG datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 499K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 18POS datasheet.pdf
SENSOR 0.025UM SMALL BEAM SPOT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
MICRO 51C S 8" WHT datasheet.pdf