TE Connectivity AMP Connectors 3522120RFT
3522120RFT picture photo
Mfg. Part Number
3522120RFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 120 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522120RFT.pdf
Availability of 3522120RFT
QUANTITY
3522120RFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522120RFT
Internal Part NumberEIS-3522120RFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
Series3522, CGS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522120RFT
Related Links35221, 3522120RFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522120RFT Details Description
Related parts for 3522120RFT
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 33A SOT-227 datasheet.pdf
OSC XO 1.31072GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 10A datasheet.pdf