TE Connectivity AMP Connectors 3522120RFT
3522120RFT picture photo
Mfg. Part Number
3522120RFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 120 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522120RFT.pdf
Availability of 3522120RFT
QUANTITY
3522120RFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522120RFT
Internal Part NumberEIS-3522120RFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
Series3522, CGS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522120RFT
Related Links35221, 3522120RFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522120RFT Details Description
Related parts for 3522120RFT
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SO datasheet.pdf
SOCKET HEX 1/4" 1.65" datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST YEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 4POS SKT datasheet.pdf
RES 453K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf