TE Connectivity AMP Connectors 3522200RFT
3522200RFT picture photo
Mfg. Part Number
3522200RFT
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522200RFT.pdf
Availability of 3522200RFT
QUANTITY
3522200RFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522200RFT
Internal Part NumberEIS-3522200RFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522200RFT
Related Links35222, 3522200RFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522200RFT Details Description
Related parts for 3522200RFT
IDC CABLE - MSR20K/MC20G/MCF20K datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 27A 4 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 3POS R/A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 16MLF datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf