TE Connectivity AMP Connectors 3522270KFT
3522270KFT picture photo
Mfg. Part Number
3522270KFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 270K OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522270KFT.pdf
Availability of 3522270KFT
QUANTITY
3522270KFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522270KFT
Internal Part NumberEIS-3522270KFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
Series3522, CGS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522270KFT
Related Links35222, 3522270KFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522270KFT Details Description
Related parts for 3522270KFT
IC DETECTOR VOLT 4.4V CMOS 4SOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 16KX18 100BGA datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M12 5V 36" datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
IC DVR HI SIDE 2CH 3.5A PWRSO10 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 229 TYP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf