TE Connectivity AMP Connectors 35222R2JT
35222R2JT picture photo
Mfg. Part Number
35222R2JT
Brief Description
RES SMD 2.2 OHM 5% 3W 2512
Datasheet Download
35222R2JT.pdf
Availability of 35222R2JT
QUANTITY
35222R2JT Order Process
Ship out your order
Specifications of 35222R2JT
Internal Part NumberEIS-35222R2JT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)35222R2JT
Related Links3522, 35222R2JT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
35222R2JT Details Description
Related parts for 35222R2JT
RES 7.5K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP QUAD 14-SSOP datasheet.pdf
IC SW HIGH SIDE DUAL 24QFPN datasheet.pdf
IC CHARGE PROTECTION 13-VCSP50L2 datasheet.pdf
RES 78.6 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 10% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23 datasheet.pdf