TE Connectivity AMP Connectors 3522360KFT
3522360KFT picture photo
Mfg. Part Number
3522360KFT
Brief Description
RES SMD 360K OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522360KFT.pdf
Availability of 3522360KFT
QUANTITY
3522360KFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522360KFT
Internal Part NumberEIS-3522360KFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522360KFT
Related Links35223, 3522360KFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522360KFT Details Description
Related parts for 3522360KFT
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SHEETING REFLECTIVE 2" X 5YD datasheet.pdf
MCU 8BIT ARM 32K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
5-30MM DIFFUSE L/ON PNP M3 MTG datasheet.pdf
CONN EDGE .050 68POS DR TH datasheet.pdf