TE Connectivity AMP Connectors 3522430KFT
3522430KFT picture photo
Mfg. Part Number
3522430KFT
Brief Description
RES SMD 430K OHM 1% 3W 2512
Datasheet Download
3522430KFT.pdf
Availability of 3522430KFT
QUANTITY
3522430KFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 3522430KFT
Internal Part NumberEIS-3522430KFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3522430KFT
Related Links35224, 3522430KFT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
3522430KFT Details Description
Related parts for 3522430KFT
IC TRANSLATOR 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU MONITOR 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
OSC XO 59.94161MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL BLU/WH SIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE 0.8-2.4MM DIA WH datasheet.pdf
Connector Header 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf