TE Connectivity AMP Connectors 35225K6JT
35225K6JT picture photo
Mfg. Part Number
35225K6JT
Brief Description
RES SMD 5.6K OHM 5% 3W 2512
Datasheet Download
35225K6JT.pdf
Availability of 35225K6JT
QUANTITY
35225K6JT Order Process
Ship out your order
Specifications of 35225K6JT
Internal Part NumberEIS-35225K6JT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height0.047" (1.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)35225K6JT
Related Links3522, 35225K6JT Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
35225K6JT Details Description
Related parts for 35225K6JT
INSUL SLEEVE BLUE 12-.113-.190 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL ULTRA LP 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TAPE PTFE 3.5 MIL 2" X 36YD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 SQ datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf